מדברים תרבות

מדברים תרבות

השבוע התקיימה פגישה משמעותית לעולם התרבות החרדי, כאשר נציגי הרשויות החרדיות והמעורבות הגיעו לבית מפעל הפיס כדי להכיר מקרוב את מועצת התרבות ולשוחח על העבודה מול הקהילה החרדית.
את הפגישה יזם והוביל הרב צבי רענן, יועץ דירקטוריון מפעל הפיס למגזר החרדי, ביחד עם האיגוד החרדי לתרבות ואמנות.
הרב רענן שמאז נכנס לתפקידו פוגש ומכיר את העשייה של הרשויות החרדיות מול מפעל הפיס, ביקש לאפשר שיח ישיר ומקצועי של גורמים רשותיים העוסקים בתרבות החרדית.
 
בפגישה השתתפו נציגי היישובים החרדים ביתר עילית, בני ברק ורכסים. וכן נציגי היישובים המעורבים חיפה, חולון, בית שמש ונחל שורק.
השיחה עסקה בסוגיות מקצועיות של עבודה מול מועצת התרבות במימוש קולות קוראים בתחומי תרבות בקהילה.
 
הנושאים המרכזיים שעלו לשולחן הדיונים היו החסמים של קהילות חרדיות בתוך יישובים מעורבים לגשת לקולות הקוראים של המועצה, וכן הצורך בהנגשה תרבותית של תכני הקולות הקוראים השונים.
מועצת התרבות והאמנות, בראשותה של דולין מלניק, הוכיחה התעניינות אמיתית בסוגייה החרדית. ביקשה לשתף בדרכי העבודה שלה, באתגרים בהם היא פוגשת, והיתה מליאת נכונות למצוא את הדרך להמשיך ולפעול ולקדם את העשייה שלה, כך שתצליח להיות מונגשת עוד יותר לקהילה החרדית ברחבי הארץ.
 
בתקופה הנוכחית, בה ישנו קונצנזוס חרדי סביב ההבנה כי לתרבות ואמנות השפעה ישירה על איכות החיים של הקהילה וחבריה, ובכל יישוב או ריכוז חרדי, ניכרים המאמצעים לפתח מרחב תרבותי מותאם ונגיש לקהילה, ישנה חשיבות במפגש כזה, בו גורם משמעותי ומשפיע כמועצת התרבות והאמנות של מפעל הפיס, קשוב לצרכים ומבקש לפעול כדי שהחברה החרדית תוכל ליהנות עוד יותר מן התכניות והמיזמים שהיא מובילה ומתקצבת.
 
תודה לרב צבי רענן יועץ מפעל הפיס, לדולין מלניק מנהלת המועצה, לשירי לאופר מנהלת מחלקת התרבות במועצה, למיקי, אורית ונטע מנהלות התכניות במועצה, על הפגישה החיונית הזו, שאת השפעותיה נרגיש, בעזרת השם, כבר בשנה הקרובה.

דניאל כהן

מנהלת אמנותית. ראש תחם אמנים ויוצרים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט