הגיע הזמן להעמיק- סמינר למידה מקצועי לחינוך בלתי פורמלי

הגיע הזמן להעמיק- סמינר למידה מקצועי לחינוך בלתי פורמלי

העולם בו אנו עוסקות, מנהלות ורכזות בתחומי הפנאי, התרבות והקהילה, הוא עולם שאינו מוגדר באופן ברור או מדויק. הוא גם לא כזה שלמדנו בצורה מסודרת בסמינר או בקורס הכשרה כלשהוא. זהו עולם שנמשכנו אליו, הוא יצר בנו ענין, משום שיש בו אדרנלין של עשייה ויכולת השפעה. למי שאוהבת מרחב של יצירה ועשייה מגוונת ויצירתית- זהו בדיוק המקום.

אבל ככל שהמרחב הזה מתפתח, וללא ספק הוא מתפתח בשנים האחרונות, הצורך להבין אותו ולהגדיר את המטרות שלו, גדל גם הוא במקביל.להיות רכזת תרבות, זה נהדר. 

לנהל תחום חוגי ילדים ונוער, זה נפלא. אבל מה בדיוק אנו מנסות להשיג בעבודה שלנו? האם "לדאוג שתהיה פעילות ושיהנו ממנה", יכולה להיות מטרה מספקת?

כנראה שלא.

בשלב הראשון, קיום של פעילות זוהי מטרה מצוינת. המשימה הראשונה שלנו היא ליצור מרחב פעיל שהקהילה אוהבת ומחוברת אליו. את המשימה הזו אנחנו יודעות לעשות, רבות מאיתנו עם יד קשורה מאחורה.. לא כל כך מורכב להרים ערב סטנדאפ מהנה לנשות הקהילה, או לבנות חוג מקהלה נחמד לבנים. אחרי שרכשנו את היכולת הזו, נוצר הצורך בהגדרה מעמיקה יותר. נשאלות שאלות מהותיות יותר. מה התפקיד שלנו מול הקהילה? למה נועדה פעילות הפנאי? אילו מיומנויות חשוב לאפשר לילדים לרכוש במסגרת החוגים? מהו האופן הנכון לממש את התקציבים שלנו? האם ישנה דרך לכוון את העשייה שלנו, כך שההשפעה שלה על נפש הילד, או הנער, או המבוגר, תהיה משמעותית יותר? ארוכת טווח יותר? שתיתן לו יותר מרק שעה של שחרור והנאה?

אז לכל השאלות הללו יש תשובות טובות. אפילו מצוינות.

העולם הכללי רואה בחינוך הבלתי פורמלי מרחב הזדמנויות עתיר פוטנציאל, ובשנים האחרונות התפיסה לגביו היא כאל כזה שיכולות ההשפעה שלו רחבות מאוד. אם גם את מזדהה עם התחושות הללו, אם גם את רוצה להעמיק את הידע שלך ולדייק את התפקיד שלך, לדעת שאת ממנפת את ההזדמנות שניתנה לך כדי להשפיע באופן מקסימלי, מוזמנת להצטרף אלינו לקורס למידה מרתק ומקצועי שעוסק בקידום החינוך הבלתי פורמלי בקרב הקהילה החרדית.

הקורס מיועד לך, מנהלת, רכזת ומובילת תחום פנאי או תרבות במרכז קהילתי או במחלקה עירונית. 

הקורס הינו בן 4 מפגשים. במהלכם נחשף לידע מוביל בתחום ולתפיסות חדשניות של החינוך הבלתי פורמלי.

את הקורס מובילים ג'וינט אשלים וג'וינט תבת, יחד עם ארגון לשמה והאיגוד החרדי לתרבות ואמנות.

מוזמנת להצטרף אלינו למסע מרתק שיפתח לך עולמות חדשים וחיוניים.

הקורס מיועד לקבוצת מנהלות ורכזות מצומצמת ומשמעותית. 

להגשת מועמדות מלאי את הטופס הבא: https://docs.google.com/forms/d/1sZDnWxfC4Q65Oo6dJwIVwegiPQjJXM3HGAcJ2XC7xSo/viewform?gxids=7628&edit_requested=true

דניאל כהן

מנהלת אמנותית. ראש תחם אמנים ויוצרים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט