חמישי אמנותי #11

חמישי אמנותי #11

חנוכה מתקרב, ואי אפשר שלא להרהר על התקופה הזו.. בשנה רגילה, אנחנו כולנו במרתון היערכות לחנוכה. חגיגה של מופעים, פעילויות, סדנאות.. מה לא?
והשנה, סגר או לא, פחות משנה, המציאות לא תשתנה דרמטית, ופעילות שיגרה לא תוכל להיות.
מה כן? איך אנחנו מביאים עצמנו לידי ביטוי ומייצרים מסגרות פנאי ותרבות לקהילות שלנו?
היה זה אך טבעי להפנות את אור הזרקורים אל פעילותה של חברת ימות משיח.
רובנו מכירות מקורב ומשתמשות בשירותים שלה.
ימות משיח, חברת תקשורת ופתרונות טכנולוגיים במרחב הקולי, היא אחת המשופעות ביותר בתקופה זו של הקורונה. להבדיל, כמו שבעולם הגדול זום היא אחת החברות שהקורונה נגעה בה באופן מהותי, אצלנו ימות משיח היא כזו שמרגישה את המציאות ומגיבה לה, ויודעת לסקור את ההתרחשות הקהילתית סביב המרחבים הקוליים של החברה החרדית.

אז שלום לשמוליק ינקוביץ, מנהל פרויקטים ושיווק בימות משיח. נראה שימות משיח היתה כאן תמיד, והיא חלק בלתי נפרד מההתרחשות התקשורתית שלנו.
ספר לנו, איך התחיל הכל?

שלום גם לכן, שמח להתארח בבמה מכובדת זו.
לפני כשמונה שנים קמה ימות משיח, מתוך רצון לאפשר חשיפה למדיה באופנים מוגנים ומותאמים למינסטרים החרדי. כלומר, באמצעים שאינם אינטרנט או רדיו. הפלטפורמה שהקמנו היא טכנולוגית ומתבססת על שירותים של חברות התקשורת. למען האמת, אם כבר מדברים על הסטוריה, אז הנסיון הראשון והשימוש בקווי תוכן נעשה כבר לפני 20 שנה, כשהמנכ"ל של ימות משיח, יעקב לנצ'נר, הקים וניהל את "נעשה ונשמע", קו תוכן של חב"ד שבו היה ניתן לשמוע את שיחות הרבי.

אז מה בעצם אתם עושים?
אנחנו אמנם מכירים וחווים אתכם כלקוחות, אבל אולי הגיע הזמן להגדיר זאת פעם בצורה מסודרת..

המומחיות שלנו היא עולם התקשורת, ותכנון מקצועי של פרויקטים טכניים עבור לקוחות שזקוקים למרחב הקולי כפלטפורמת קשר מול לקוחות שלהם.
אנחנו מעסיקים היום 12 מתכנתים ו- 30 אנשי שירות לקוחות שנותנים יחד מענה לאלפי לקוחות: החל מגופי ממשל, עיריות, מתנ"סים, מוסדות חינוך וגופים עסקיים.

מה עשתה לכם הקורונה?

למעשה, הקורונה הקפיצה את כמות הפעילות שלנו ב 300%. לא רק לקוחות חדשים, שהקימו קווים שלא היו להם קודם, אלא בעיקר לקוחות שהחזיקו גם קודם קווים. אבל הקווים שימשו אותם בעיקר למטרות טכניות ולשימושים מאוד מצומצמים. לדוגמה: בתי ספר שעשו שימוש בקווים לטובת הודעות לתלמידות אחת לתקופה, או מתנ"סים ומחלקות בעירייה שעשו שימוש במערכות שלנו כפלטפורמת רישום וגבייה. הקורונה גרמה לכל אלו להפוך את קווי הטלפון הללו לערוץ התקשורת והפעילות המרכזי שלהם. התבקשנו לתכנת קווים ולהפוך אותם לרבי שלוחות ולבעלי יכולות גדולות ומורכבות בהרבה מקודם.

איך התמודדתם עם העומס הפתאומי הזה?

מבחינת כח אדם, הגדלנו את המצבת מאוד מהר כך שנוכל לתת יותר מענים.
הקושי היה ברמה הטכנית. עומסי התעבורה הגדולים הקריסו את המערכות והיו שיבושים ונפילות רבות. כדי להתמודד עם זה, הבאנו במהירות שרתי פרייבט מיוחדים מחו"ל, והם אכן פתרו את הבעיה והחזיקו את השיחות הרבות. חשוב לי להדגיש שעלות השרתים הללו עומדת על סכומי עתק, ולמרות זאת, כאסטרטגיה קבועה שלנו בימות משיח, לא גבינו תשלום ממוסדות שעושים שימוש בקווים שלנו. אנחנו מאמינים שאת שירות הבסיס של הקמת קו והפעלה שלו, עלינו לתת למוסדות ללא גביית תשלום עבור השירות הזה. מוסדות נזקקים לנו ולשירותים שלנו, הם עושים בהם שימוש שלא למטרות רווח, וזוהי הדרך שלנו להיות חלק מהעשייה שלהם.

נשמח להבין קצת יותר לעומק את הענין הזה. אתם בעצם נותנים שירות חינמי, כזה שאחרים גובים עבורו תשלום?

אסביר במדויק למה כוונתי.
כל מוסד יכול להקים אצלינו באופן עצמאי קו תוכן, ויכול גם להפעיל אותו ולמלא אותו בתכנים ממש לבד. המערכת שלנו נותנת מידע והכוונה כיצד לעשות זאת, ולא צריך להיות גאונים כדי להצליח. השיטה שלנו היא עשה זאת בעצמך, ובצורה כזו, בה הלקוח מתפעל את המערכת ובונה אותה, אנחנו חוסכים בכח אדם, וממילא מסוגלים לתת זאת ללא תשלום. כמובן שעבור שירותים משלימים, כמו שליחת הודעות ללקוחות, הקלטת קריינות, או כשלקוחות מעדיפים שאנחנו נקים עבורם את המערכת, אנו מחייבים בתשלום. מעבר לזה, לא אכחש, אנחנו מרוויחים כסף, אם כי לא גדול, מכל האזנה לקוים שבבעלותנו. כך שגם כאשר לקוח מקים ובונה מערכת תוכן עצמאית, ולא משלם על כך, אנו מרוויחים מהשיחות הנכנסות לקו שלו. חברות התקשורת משלמות לנו על כך. אבל זה לא הכסף שמחזיק אותנו כחברה.. הסכומים המשמעותיים שלנו הם משירותי פרמיום לחברות, מהפצה של הודעות ללקוחות וכדומה.

אם נתרכז ביחסים שלכם עם מחלקות תרבות ומתנ"סים, תוכל להצביע על השירות השכיח ביותר אותו אתם מספקים?

בהחלט. אני יכול לומר בצורה ברורה, שאם לפני הקורונה עיקר היחסים שלנו היו סביב המערכת שפתחנו לרישום ולגבייה עבור פעילויות, הרי שהיום רבים מהקווים הללו הפכו לקווי תוכן מאוד פעילים. אנחנו מסייעים לתכנן אותם, לבנות אותם בהתאם לצרכים ולמטרות של כל רכז/מנהל, וכמובן לוקחים אחריות על התפעול.
עכשיו, לקראת חנוכה, יזמנו משהו חדש שעד היום לא נגענו בו. בנינו תכנית עשירה ומיוחדת עבור שמונת ימי החג. בעצם, במקום לתת רק את הפלטפורמה הטכנית, אנחנו מציעים גם תוכן בנוי ומוגמר. תכנית שמיועדת להגיש על מגש של זהב תכנים תורניים והלכות חנוכה בדרך יפה ומאירה,    תוך שמירה בקפדנות על טהרת הקודש, בשל הביקוש הרב, הועוברו התכנים הן בקו התוכן הטלפוני והן בחוברות הפעילות לאישור והגהה על ידי בד"צ ק"ק בני ברק  משמרת הקודש והחינוך שנתן את אישרו והמלצתו לשימוש.
הרעיון נולד מתוך פניות של מתנ"סים ועיריות ששאלו וביקשו תכנים כאלו. אז הבנו שיש פה צורך ושנוכל לתת לו מענה כולל. התכנית שבנינו לחנוכה, יחד עם חדוי אשלג, מפיקת תכנים מוכשרת מאוד, היא עשירה ומגוונת, מעניינת ומושכת את הילדים.
מעבר לפעילות בקו עצמו, ישנה גם חוברת משלימה עם משימות מאתגרות.
נשמח לתת את השירות הזה לקראת חנוכה לכל המעונין,
ובכלל אנחנו תמיד פה לשמוע, להחכים מכם ולהפוך להיות טובים יותר ומתאימים לצרכים שלכם.

שיהיה לכם בהצלחה!
לסיום, שאלת הימור קטנה,האם לדעתך אחרי הקורונה קווי התוכן של המתנ"סים יחזרו להיות קווי רישום וגביה בלבד, או שחלק מהשינוי בקורונה ישפיע גם אחריה ויישאר כפלטפורמה קבועה?

שאלה טובה.. קשה לקבוע.
אין לי ספק שהמציאות בקורונה יצרה שינוי שלא יעלם, וישפיע עלינו גם הלאה, ביום שאחרי. איך בדיוק זה יראה, ומה ישאר איתנו, אני לא יודע לומר.
שנזכה לקחת את הטוב מכל דבר ולעשות בו שימוש ראוי!

מלכה לאנדא

רכזת פעילות

כתיבת תגובה

סגירת תפריט