כשאמנות פלסטית פוגשת קהילה

כשאמנות פלסטית פוגשת קהילה

רכזות, מנהלות ומובילות תרבות וקהילה,

אנו שמחות להזמין אתכן להשתתף במפגש אמנות וקהילה, בו תוכלנה להכיר מקרוב אמניות פלסטיות איכותיות המציעות לכן סדנאות אמנות אטרקטיביות במיוחד.

 

המפגש יתקיים בזום, ביוםראשון בשעה20:00 בתאריך 14.06

ההשתתפות חינם, חובה להירשם מראש.

 

רוצות לשמוע קצת יותר על המיזם הזה?

בבקשה:

 

לפני חצי שנה התבקשנו ע"י מיכל רוזנר מיוצרים סביבה להצטרף לכנס שיועד לאמניות פלסטיות ולסייע להן להבין איך נכון וכדאי לעבוד עם הקהילה. אמנות פלסטית וקהילה הם שני מרחבים שראוי שיפעלו יחד, שני מרחבים עם עולמות תוכן משותפים שבגלל מאפייני התנהגות שונים, נוצר לפעמים נתק בין שניהם. 

האמנות הטובה קורית בנפרד מההתרחשות הקהילתית, הקהל לא פוגש את התוצרים או את האמנות אלא בהזדמנויות מעטות וחד פעמיות. 

 

בשיחה ההיא, הבנו שהקשר – ראוי שיחודש. 

 

הדרך היתה ליצר מרחב למידה מודרך לאמניות איכותיות שיסייע להן לייצר סדנאות ומפגשי אומן שמצד אחד מביאים איתם אמנות נאותה ומקצועית ומצד שני נגישים, מתקשרים ומכירים. 

 

המעבר מאמנות יוצרת לאמנות מוכרת הוא מעבר מורכב, כדי לעבור אותו האמניות נדרשות לתהליך חקירה של האמנות, הטכניקה והתוצר שלהן ובעיקר למידה של יצור ה'חויה' שנדרשת בתוך מפגש שכזה עם הקהילה וקהל שלא בהכרח שוחר אמנות. 

 

הקורונה, הביאה איתה הזדמנות מצויינת ללמידה מודרכת ונגישה, וכך התגבשה לה קבוצה למרחב משותף של חקירה והתנסות, בו היוצרות בנו את הסדנאות שלהן באמות מידה של תוכן ומחיר המתאימות למרחב הקהילתי. 

 

התהליך שהאמניות עוברות במהלך המפגשים, ראוי למילים שנכתבות עליו. מעניין לראות את הדרך שעושה אמנית, שדרך הביטוי הרגילה שלה היא באמצעות חומר וצבע, חזרה את העולם המילולי. איך בכל שלב נבנה עוד חלק בסדנה, שייצר חוויה מסוג אחר, כזו שיש בה מראה, הקשבה ותוצר אמנותי אישי בדמותה של האמנית שמובילה אותו. 

 

בעוד שבועיים תסתיים הסדנה, ואנחנו נשמח לארח (בזום, בזום..) במפגש הסיום רכזות שיהיו שם ויוכלו להגיב לתוצרים ממקום של 'לקוח', שיביעו דעתן, יעירו ויאירו ויוכלו לשקף לאמניות המשתתפות בקורס קצת מנקודת מבטן על הסדנה המתרקמת ונבנת, כך שתהיה נכונה ומדויקת לקהל אליו היא מכוונת. 

 

זו הזדמנות להעמיק את הקשר, לעודד יצירה מקצועית ונאותה, ולחבר אותה את הקהילה באמצעות הנשים שמובילות אותה.

 

מעוניינת להשתתף במפגש ולפגוש 13 אמניות פלסטיות עם סדנאות מגוונות ואטרקטיביות לקהילה שלך?

 

מוזמנת להצטרף:

דניאל כהן

מנהלת אמנותית. ראש תחם אמנים ויוצרים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט