עונת הפסטיבלים הקול הקורא השנתי של מפעל הפיס: תמיכה בפסטיבלים רשותיים

עונת הפסטיבלים הקול הקורא השנתי של מפעל הפיס: תמיכה בפסטיבלים רשותיים

אם פעם "פסטיבל" היה נחשב למילה גסה ובלתי מוכרת בלקסיקון החרדי, הרי שהיום אין בעל תפקיד במרחב התרבות והאמנות החרדי שאינו מכיר את המילה ואף עושה בה שימוש מעשי.

פסטיבל הינו אירוע תרבות ואמנות המאגד בתוכו מספר אירועים יחד. 

ישנם פסטיבלים המתקיימים בזמנים מיוחדים במהלך השנה, כדוגמת פסטיבל בין הזמנים או פסטיבל סוכות. אלו בדרך כלל אירועים כוללניים במסגרתם מתקיימים מופעים ופעילויות שונות, ללא שיש קשר רעיוני ומהותי ביניהם.

לעומתם, הפסטיבלים בעלי הקונספט הינם כאלו העוסקים בתחום ספציפי, דוגמת פסטיבל מספרי סיפורים, פסטיבל מוסיקה, פסטיבל חול, ועוד. כיד הדמיון הטובה עליכם.

פסטיבלים, ולא משנה מה תכנם ומתי הם מתרחשים, מצריכים תקציבים יפים. 

הגורמים המרכזיים המתקצבים פסטיבלים רשותיים (קרי, פסטיבלים המופעלים על ידי הרשויות המקומיות) הינם משרד התרבות ומפעל הפיס.

במשרד התרבות ישנה תקנה מיוחדת לפסטיבלים. כדאי להכיר אותה, וללמוד כיצד ניתן ליצר אירוע העומד בקריטריונים, ולהפעיל אותו במשך שנתיים, כך שיהיה ראוי לתמיכה באמצעות התקנה.

ובחזרה למפעל הפיס.

תמיכת מפעל הפיס בפסטיבלים רשותיים עומדת על 20,000-150,000 ש"ח. סכום התמיכה מותנה בתקציב הכולל שלה הפסטיבל ובניקוד הבקשה המוגשת, בהתאם לסעיפים השונים. כמובן שגם כמות הבקשות המוגשת למפעל הפיס נלקחת בחשבון, משום שתקציב הפסטיבלים מוגבל, בסופו של דבר.

שימו לב! ניתן להגיש בקשה לפסטיבל, בתנאי שהוא התקיים כבר לפחות פעם אחת בין השנים 2017-2019. 

רשויות שלא קיימו פסטיבל בשנים אלו, יכולות להסתמך על פסטיבל שקוים ברשות אחרת ולהגיש אותו כבסיס לבקשה שלהן.

אם אתם זקוקים לסיוע בענין זה, מוזמנים לפנות אלינו. נשמח לכוון אתכם.

גם אם אתם לא רשות, אלא מרכז קהילתי, מתנ"ס או כל גוף קהילתי / תרבותי אחר הפועל ברשות ונמצא איתה ביחסי עבודה, תוכלו לבחון אפשרות להגשת הבקשה על ידכם. כמובן שניתן לעשות זאת אך ורק אם הרשות אינה ניגשת באופן ישיר לבקשה זו. כמו כן, תתבקשו להחתים את ראש הרשות על טופס המסמיך אתכם להגיש את הבקשה בשם הרשות ובאישורה.

אז קדימה, מוזמנים להתחיל לתכנן ולהבטיח לקהילה שלכם אירועי איכות נוסף לשנה הבאה.

לטופס הגשת בקשה מקוון: https://culture.pais.co.il/Interdisciplinary/Pages/festivals2020.aspx

דניאל כהן

מנהלת אמנותית. ראש תחם אמנים ויוצרים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט