המסע אל קורדובה – תאטרון מעולם אחר

המסע אל קורדובה – תאטרון מעולם אחר

מוזמנים להצטרף אלינו למסע אמנותי יוצא דופן המטעים את הקהילה אירוע תרבותי שיוצא קצת מהמסגרת..

אז מה עשיתם אתם בחג סוכות האחרון?

גם בלי לראות את חוברת הפעילות או את הפרסומים שלכם, לא קשה לדעת כי גם בחג האחרון הבאתם לקהילה את מיטב האירועים הקיימים במרחב: החל ממופעי ילדים, להטוטנים, הצגות שחקנים למיניהם, סרטים ומופעי סטנד אפ, מופעים מוסיקליים של הרכבים וזמרים שונים ומגוונים.

אפשר לשאוף ליותר מזה? מסתבר שכן.

הילדים שלנו חשופים אך ורק לעולם התרבות שאנו רגילים להציע להם, וסף החוויה שלהם תואם את מה שהם הורגלו לראות על הבמה.

רצינו לשתף אתכם באירוע קצת אחר. אירוע שמטעים את הילדים חוויה אמנותית שהם הופכים להיות חלק ממנה. חוויה שיש בה הסטוריה אותנטית ופרקי חיים של תולדות ישראל, מתחמים מלאי טבע וקסם, ופעילות תיאטרון שאינה מתרחשת על במה אלא מתקיימת בחלל החדר, ממש בין הילדים וביחד איתם. המסע אל קורדובה הוא יוזמה המביאה לקהילה החרדית טעימת אמנות מיוחדת במינה. הפעילות מתרחשת בארבעה חללים שונים, כאשר כל אחד מהם מעוצב כמרחב עירוני של ספרד של ימי תור הזהב: ארמון המלוכה, ספריית החכמים, שוק העיר והצי המלכותי. האירוע נפתח בחדר קבלה רשמי ומהודר בו מקבלים הילדים תעודת מסע שתלווה אותם במהלך הפעילות. מדריך (או מדריכת) טיולים נצמד לכל קבוצה ומלווה אותה בין המתחמים.

ומה קורה במתחמים עצמם? הפעילות נקראת תיאטרון השתתפותי והיא מאפשרת לילדים להפוך להיות חלק מן ההצגה ומן העלילה שהשחקנים המובילים את החדר מציגים בפניהם.

הז'אנר מוכר פחות, החוויה גדולה יותר.

אז כשאתם מתכננים את פעילות השיא הבאה שלכם, אנחנו מזמינים אתכם לצאת למסע קצת אחר. כזה שדורש חשיבה מחוץ לקופסה, כזה שבו תעניקו לקהילה שלכם חוויה תרבותית איכותית בעלת תוכן מקצועי ובעל ערך שאינו פוגם ברמה האמנותית.

זו הזדמנות להגיד תודה למנהלת מתנ"ס מעל"ה, ריקי גלבשטיין, שהרוח וההשראה לבניית קונספט של אירוע כזה, הם ללא ספק פרי המחשבה היצירתית שלה.

קרדיטים המסע לקורדובה:

משחק ותיאטרון- נקודה טובה

תלבושות- מחסני לב 

דקורציה ותפאורה- רחלי אסולין

תחקיר- ריזי לוי

כתיבה- חני פוברסקי, תמר מיזל 

ארט- גרופ מדיה

ניהול אמנותי- דניאל כהן

צילום – ברכי אלחדד

הפקה (בהתמחות) – ברכי אלחדד, זיסי קורנרייך וחיה וויס 

דניאל כהן

מנהלת אמנותית. ראש תחם אמנים ויוצרים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט